Skip to main content
PIELĘGNACJA

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi i długimi włosami przez wiele miesięcy. Jak zadbać o przedłużane włosy?

Mycie włosów przedłużanych

Chcąc zapewnić trwałość przedłużonych pasemek, włosy powinno umyć się pierwszy raz około 48 godzin po aplikacji. Później – najlepiej będzie myć je dwa do maksymalnie trzech razy w tygodniu. Myje się je najlepiej pod prysznicem  delikatnie masując włosy, trzymając  głowę od góry do dołu. Nie należy myć przedłużonych włosów z pochyloną głową np. nad wanną. Po dokładnym wypłukaniu włosów należy nałożyć maskę która będzie intensywnie pielęgnować pasemka, należy pamiętać aby nie aplikować jej za wysoko, by nie dostała się do łączeń.Po umyciu należy zawinąc włosy delikatnie w ręcznik. Nie trzeć ich i nie szorować. Włosy bez cebulek, które nie mogą czerpać dobroczynnej mocy z wewnątrz, mają większe tendencje do utraty wilgoci i wysuszania.

Zapewnienie im optymalnego poziomu nawilżenia jest więc podstawowym warunkiem pięknego wyglądu. Najlepiej używać  delikatnych szamponów oraz odżywek i masek o właściwościach wygładzających, regenerujących i zapobiegających puszeniu włosów. Unikać należy szamponów przeciwłupieżowych, zawierających alkohol, oraz dedykowanych włosom przetłuszczającym jak równie szamponów, które posiadają w składzie substancje SLS, silikony i parabeny. Wszystkie te substancje pozbawiają włosy blasku, wysuszają oraz wzmagają kołtunienie. Aby zapobiec rozdwajaniu i wysuszaniu końcówek włosów można na nie nakładać zarówno na dzień jak i na cała noc jako kompres olej, np. z orzechów makadamia czy czarnuszki albo oliwę z oliwek.

Suszenie włosów przedłużonych

Włosy możemy suszyć suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować (nie wolno ich jedynie rozjaśniać). Warto wiedzieć jednak, że nadużywanie zabiegów z użyciem wysokiej temperatury skraca ich żywotność

Jeśli używasz suszarki, lodówki lub prostownicy — koniecznie pamiętaj o ochronnym preparacie termoaktywnym. Jeśli będziesz mogła, pozwól włosom wyschnąć w sposób naturalny. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz tego zrobić — susz doczepy chłodnym strumieniem powietrza. Co ważne — podczas suszenia przeczesuj włosy wyłącznie palcami, nie szczotką. Dokładnie wyszczotkuj je dopiero w momencie, kiedy będą całkowicie suche. Szczotkowanie rozpocznij od końcówek, przesuwając szczotkę powoli ku górze.
W kontakcie ze słońcem i wysoką temperaturą stosuj ochronne, nawilżające preparaty.

Czesanie włosów przedłużonych

Do czesania włosów przedłużanych używaj jedynie stworzonej do tego celu szczotki. Tradycyjne szczotki i grzebienie mogą osłabić łączenia i spowodować wypadanie doczepów. Przedłużane włosy czesz kilka razy dziennie. Przynajmniej raz w tygodniu rozdzielaj palcami każde z pasm, separując je od pozostałych (na wysokości łączeń).

Aby zapobiec nadmiernemu pocieraniu włosów, na noc związuj je w lekki warkocz. Taki zabieg sprawi, że mimo upływu czasu będą wyglądać zdrowo i pięknie. Związuj włosy w ten sposób również na basenie, w saunie czy podczas ćwiczeń w fitness clubie.